ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

Смоквоски патува во Кривогаштани, Макалоски ќе им суди на Питу Гули и Вардар Неготино

Утре се играат натпреварите од вонредното 22. коло од Третата фудбалска лига – Југ. Познати и судиите кои ќе ја делат правдата на сите шест натпревари.

Revolution Development е софтверска компанија посветена на развој на врвни решенија за бизниси

Питу Гули – Вардар Неготино, Дарко Макалоски (Прилеп)
Превалец – Бучин, Ангел Гелов (Кавадарци)
Росоман – Слога 1976, Боби Величков (Велес)
Марена – Динамо, Роберт Црвенов (Велес)
Обршани – Возарци ДМД, Душко Стојсавлевиќ (Прилеп)
Младост 1930 – Големо Коњари, Кирил Смоквоски (Прилеп)

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!