ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Смоквоски на центарот во Велес, Бартон ќе им суди на Тиквеш и Пелистер

Делегирани судиите за 20. коло од Првата македонска фудбалска лига. Кирил Смоквоски ќе патува во Велес каде ќе ја дели правдата меѓу Борец и Шкендија, додека пак Јосип Бартон го доби братското дерби меѓу Тиквеш и Пелистер во Кавадарци.

Делегирани судии 20. коло ПМФЛ:

Струга Трим Лум – Брегалница, Игор Иванов (Велес)
Ренова – Македонија ЃП, Крумислав Ѓоргиев (Штип)
Тиквеш – Пелистер, Јосип Бартон (Скопје)
Работнички – Шкупи, Александар Грујоски (Кичево)
Академија Пандев – Скопје, Димитар Пилешков (Штип)
Борец – Шкендија, Кирил Смоквоски (Прилеп)

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!