ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

Смоквоски на центарот во Струга, Ристовски ќе им суди на Детонит Плачковица и Вардар

Делегирани судиите за 3. коло од Втората македонска фудбалска лига кое се игра в недела. Сите натпревари ќе започнат во 16:00 часот. Кирил Смоквоски ќе биде „главен“ во Струга каде покрај Охридското Езеро ќе се соочат Караорман и Беласица, додека пак Доне Ристовски ќе им суди на Детонит Плачковица и Вардар.

  • Делегирани судии 3. коло ВМФЛ:

Арсими – Пелистер, Игор Стојчевски (Скопје)
Охрид – Кожуф, Стојанче Стојанов (Штип)
Детонит Плачковица – Вардар, Доне Ристовски (Гевгелија)
Борец – Тетекс, Дарко Стојчевски (Скопје)
Караорман – Беласица, Кирил Смоквоски (Прилеп)
Локомотива Пехчево – Слога Благојче Ралевски (Битола)
Каменциа Саса – Воска Спорт, Александар Василевски (Скопје)
Беса – Гостивар, Крумислав Ѓоргиев (Штип)

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!