ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

Смоквоски на центарот во Радовиш, Величков ќе им суди на Победа и Кит Го во Прилеп

Делегирани судиите за првото коло од новата сезона од Втората лига – Исток. Во среда со пет натпревари ќе биде означен стартот на новата сезона која ќе биде последна во издание на Втора лига – Исток и Запад бидејќи од следната сезона ќе има единствена Втора македонска фудбалска лига.

Делегирани судии 1. коло од ВМФЛ – Исток:

Слога – Братство, Христијан Божиновски (Скопје)
Осогово – Каменица Саса, Александар Василевски (Скопје)
Локомотива – Кожуф, Бењамин Ќерими (Скопје)
Победа – Кит Го, Боби Величков (Велес)
Детонит – Беласица, Кирил Смоквоски (Прилеп)

Сите натпревари ќе стартуваат во ист термин, односно од 16:00 часот.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!