ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

Смоквоски на центарот во Охрид, Ристовски ќе им суди на Караорман и Вардар

Викендот се играат натпреварите од 5. коло од Втората македонска фудбалска лига. Колото ќе биде отворено во сабота со дуелот меѓу Гостивар и Воска Спорт, додека пак истото ќе биде комплетирано в недела со останатите натпревари. Сите средби се закажани за во 15:00 часот.

Познати се и судиите кои ќе ја делат правдата на сите осум второлигашки натпревари.

  • Делегирани судии 5. коло ВМФЛ:

Охрид – Пелистер, Кирил Смоквоски (Прилеп)
Детонит Плачковица – Арсими, Марјан Дејаноски (Кичево)
Борец – Кожуф, Александар Василевски (Скопје)
Караорман – Вардар, Доне Ристовски (Гевгелија)
Локомотива Пехчево – Тетекс, Ивана Пројковска (Скопје)
Каменица Саса – Беласица, Владимир Ѓорѓиевски (Битола)
Беса – Слога, Бењамин Ќерими (Скопје)
Гостивар – Воска Спорт, Стојанче Стојанов (Штип)

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!