ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

Смоквоски ќе ја дели правдата на дербито меѓу Воска Спорт и Вардар, Урошевиќ го доби дуелот во Кратово

Во сабота ќе се одиграат натпреварите од 12. коло на Втората лига – Запад. Кирил Смоквоски го доби дербито меѓу Воска Спорт и Вардар за второто место, додека пак Александар Урошевиќ ќе патува во Кратово каде ќе ја дели правдата меѓу Силекс и Охрид.

Делегирани судии 12. коло ВМФЛ – Запад:

Силекс – Охрид, Александар Урошевиќ (Тетово)
Кадино – Тетекс, Марјан Дејаноски (Кичево)
Беса – Гостивар, Фатмир Бафто (Охрид)
Велешта – Кораби, Доне Ристовски (Гевгелија)
Воска Спорт – Вардар, Кирил Смоквоски (Прилеп)

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!