ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

Смоквоски ќе им суди на Црнилиште и Младост 1930, Таневски на Слога 1976 и Вардар Неготино

Делегирани судиите за вонредното 11. коло од Третата фудбалска лига – Југ кое се игра утре.

Бучин – Питу Гули, Душко Стојсавлевиќ (Прилеп)
Слога 1976 – Вардар Неготино, Атанас Таневски (Кавадарци)
Динамо – Превалец, Влатко Илиоски (Прилеп)
Возарци ДМД – Росоман, Ангел Гелов (Кавадарци)
Големо Коњари – Марена, Драган Стевановски (Велес)
Ново Црнилиште – Младост 1930, Кирил Смоквоски (Прилеп)

Сите натпревари ќе започнат во 16:30 часот.

ПРИЈАВИ СЕ НА НАЈГОЛЕМИОТ ГОЛМАНСКИ КАМП НА БАЛКАНОТ – „РБ Охрид 2022“

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!