ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

Смоквоски ќе им суди на Канатларци и Големо Коњари, Стеваноски на Обршани и Вардар Неготино

Текстот го овозможи Revolution Development

Познати судиите кои ќе ја делат правдата во рамки на 5. коло од Третата македонска фудбалска лига – Југ. Натпреварите се играат в недела со почеток од 15 часот.

Revolution Development е софтверска компанија посветена на развој на врвни решенија за бизниси

  • Делегирани судии 5. коло ТМФЛ – Југ:

Превалец – Бучин, Атанас Таневски (Кавадарци)
Младост – Марена, Ангелчо Ристов (Неготино)
Канатларци – Големо Коњари, Кирил Смоквоски (Прилеп)
Обршани – Вардар Неготино, Драган Стевановски (Велес)
Питу Гули – Локомотива Градско, Дарко Макалоски (Прилеп)
Росоман – Слога, Роберт Црвенов (Велес)

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!