ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

Смоквоски ќе им суди на Бучин и Вардар Неготино, Макалоски на Црнилиште и Питу Гули

Делегирани судиите за 23. коло од Третата фудбалска лига – Југ. Сите натпревари ќе се одиграат в недела со почеток од 17:30 часот.

  • Делегирани судии за 23. коло ТМФЛ – Југ:

Ново – Црнилиште – Питу Гули, Дарко Макалоски (Прилеп)
Големо Коњари – Обршани, Душко Стојсавлевиќ (Прилеп)
Возарци ДМД – Марена, Миле Лазов (Неготино)
Динамо – Росоман, Марија Конеска (Прилеп)
Слога 1976 – Превалец, Ангелчо Ристов (Неготино)
Бучин – Вардар Неготино, Кирил Смоквоски (Прилеп)

Revolution Development е софтверска компанија посветена на развој на врвни решенија за бизниси

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!