ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

Смоквоски ќе им суди на Беса и Кораби, Лазов патува во Охрид, Тефику во Кратово

По заршувањето на репрезентативната пауза в сабота продолжува Втора лига – Запад со натпреварите од 21. коло кои ќе стартуваат во 15:00 часот.

НАЈДОБРИОТ ИЗБОР ЗА ПРОЗОРЦИ И ВРАТИ ОД ПВЦ ВО „OPEN STIL“ ВО ГОСТИВАР 070/814-428

Познати и судиите кои ќе ја делат правдата на сите пет натпревари.

Беса – Кораби, Кирил Смоквоски (Прилеп)
Силекс – Охрид, Ндерим Тефику (Куманово)
Воска Спорт – Велешта, Миле Лазов (Неготино)
Вардар – Кадино, Дарко Котевски (Битола)
Тетекс – Гостивар, Фатмир Бафто (Охрид)

ПРИЈАВИТЕ СЕ ВО ТЕК ЗА НАЈГОЛЕМИОТ ГОЛМАНСКИ КАМП НА БАЛКАНОТ – „РБ Охрид 2022“

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!