ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

Смоквоски ќе го суди големото дерби меѓу Превалец и Вардар Неготино, Величков ќе им суди на Росоман и Бучин

Делегирани судиите за вонредното 8. коло од Третата фудбалска лига – Југ. Натпреварите ќе бидат одиграни утре со почеток од 16:00 часот.

ПРИЈАВИТЕ СЕ ВО ТЕК ЗА НАЈГОЛЕМИОТ ГОЛМАНСКИ КАМП НА БАЛКАНОТ – „РБ Охрид 2022“

Ново Црнилиште – Големо Коњари, Душко Стојсавлевиќ (Прилеп)
Младост 1930 – Возарци ДМД, Ангелчо Ристов (Неготино)
Обршани – Динамо, Дарко Макалоски (Прилеп)
Марена – Слога 1976, Игор Иванов (Велес)
Росоман – Бучин, Боби Величков (Велес)
Превалец, Вардар Неготино, Кирил Смоквоски (Прилеп)

НАЈДОБРИОТ ИЗБОР ЗА ПРОЗОРЦИ И ВРАТИ ОД ПВЦ ВО „OPEN STIL“ ВО ГОСТИВАР 070/814-428

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!