ОстанатоФудбалФутсал

Смоквоски и Шоповски ќе им судат на Арбен Бајрами и Црна Река, Исмаили и Иванов на Карадаку и Јувентус Серава

Делегирани судиите за 12. коло од Првата футсал лига на Македонија, последно коло од есенската полусезона.

Кирил Смоквоски и Славче Шоповски ќе им судат на Арбен Бајрами и Црна Река, додека пак Музафер Исмаили и Игор Иванов ќе ја делат правдата на мечот меѓу Карадаку и Јувентус Серава.

Делегирани судии 12. коло Прва футсал лига:

Велес – Шкендија, Тоше Ицев (Кавадарци) и Никола Костенчев (Скопје)
Карадаку – Јувентус Серава, Музафер Исмаили (Боговиње) и Игор Иванов (Велес)
Арбен Бајрами – Црна Река, Кирил Смоквоски (Прилеп) и Славче Шоповски (Велес)
Шкупи – Железарец, Боби Величков (Велес) и Петар Новачев (Велес)
Енхалон – Проект, Марјан Младеновски (Скопје) и Дејан Димитријевиќ (Скопје)

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!