ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

Смоквоски го доби дуелот во Лажани, Гелов ќе им суди на Вардар Неготино и Марена

Делегирани судиите за 19. коло од Третата македонска фудбалска лига – Југ кое се игра веќе утре со почеток од 17:30 часот.

Текстот е овозможен од Revolution Development

Големо Коњари – Питу Гули, Влатко Илиоски (Прилеп)
Динамо – Ново Црнилиште, Душко Стојсавлевиќ (Прилеп)
Слога 1976 – Младост 1930, Кирил Смоквоски (Прилеп)
Бучин – Обршани, Дарко Макалоски (Прилеп)
Вардар Неготино – Марена, Ангел Гелов (Кавадарци)
Превалец – Росоман, Ангелчо Ристов (Неготино)

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!