ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Смоквоски „главен“ на Чаир, Грујоски ќе им суди на Работнички и Тиквеш

Познати судиите за 27. коло од Првата македонска фудбалска лига. Сите натпревари се играа в недела, а колото ќе биде отворено со дуелот меѓу Работнички и Тиквеш кој се игра на Националата арена „Тодор Проески“ во Скопје со почеток во 14:00 часот, а два часа подоцна ќе започнат и останатите натпревари.

Делегирани судии 27. коло ПМФЛ:

Работнички – Тиквеш, Александар Грујоски (Кичево)
Струга Трим Лум – Скопје, Димитар Пилешков (Штип)
Шкупи – Борец, Кирил Смоквоски (Прилеп)
Академија Пандев – Пелистер, Стојанче Трпчевски (Кавадарци)
Шкендија – Ренова, Александар Ставрев (Скопје)
Македонија ЃП – Брегалница, Игор Стојчевски (Скопје)

ПРИЈАВИТЕ СЕ ВО ТЕК ЗА НАЈГОЛЕМИОТ ГОЛМАНСКИ КАМП НА БАЛКАНОТ – „РБ Охрид 2022“

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!