ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

Слога Виница утре на контролка против Силекс

Второлигашот Слога од Виница утре ќе одигра уште еден контролен натпревар пред стартот на новата сезона од Втората лига – Исток против Силекс од Кратово.

Минатата сезона Силекс отпадна од Првата лига откако во баражот беше поразен минимално со 1:0 од Тиквеш на „Тодор Проески“ во Скопје и во новата сезона ќе се натпреварува во Втората лига – Запад.

Пријателскиот натпревар меѓу овие два второлигаши ќе биде одигра на Градскиот стадион во Виница со почеток од 17:30 часот.

Поврзани Наслови

Следен Наслов:
Close
Back to top button
error: Текстот е заштитен !!