ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

Слога Виница се засили со уште двајца фудбалери

Роберт Димитријевски и Благој Стојанов се најнови засикувања за Слога од Виница.

Роберт доаѓа од екипата на прилепска Победа, а има настапувано и за Питу Гули и Напредок од Крушеани.

Благој доаѓа исто така од Победа, а има настапувано и за Тиквеш, Беласица, Детонит, Хоризонт, а потекнува од фудбалската школа на Академија Пандев.

Reklama

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!