ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

Слога Виница се засили со Христијан Кукески

Христијан Кукески е најново засилување за второлигашот Слога од Виница. 26-годишниот играч во својата кариера има настапувано за 11-ти Октомври и Обршани, а има настапувано во Швајцарија за екипите на Форвард и Рененс.

Виничани во овој преоден рок се засилија со нови фудбалери во сите зони, во одбрана, среден ред и нападот со што го завршуваат „шопингот“ и екипата комплетно ќе ги започне подготовките за пролетните предизвици во Втората лига – Исток, каде Слога ќе атакува за висок пласман на табелата.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!