ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

Слога Виница со минимална победа над Каменица Саса

Слога Виница денес запиша минимална победа на контролниот натпревар против екипата на Каменица Саса.

Стрелец на единствениот гол за Слога од Виница беше Антонио Бујчевски.

За Саса ова беше прв контролен натпревар, а следен тест за нив ќе биде против прволигашот Борец. За Слога, следен тест ќе биде против струмичкиот прволигаш Беласица, натпревар кој ќе се одигра на Градскиот стадион во Виница, закажа за во среда.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!