ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

Слога од Виница се засили со Христијан Митревски и Васил Крстев

Христијан Митревски и Васил Крстев се новите фудбалери на второлигашот Слога од Виница.

Христијан е дефанзивен фудбалер кој доаѓа од екипата на Кадино, а има настапувано и за Локомотива Бентоекспорт, Победа од Валандово, Осогово, Вардар, Маџари Солидарност и Тетекс.

Васил потекнува од фудбалската школа на Академија Пандев има настапувано и за Беласица, а во Виница доаѓа од Хоризонт Турново со која екипа во предходната сезона беше првиот стрелец на Третата лига – Исток.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!