ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГАФудбал - ПРВА ЛИГА

Слога и Беласица одиграа реми на контролката во Виница

Екипите на Слога и Беласица одиграа реми со по еден гол (1:1) на Градскиот стадион во Виница во контролен натпревар од зимските подготовки.

Второлигашот Слога одигра одличен натпревар и прв дојде до водство со голот на Иван Митров во првиот дел од натпреварот. Во вториот дел струмичкиот прволигаш со гол на Зоран Ивановски дојде до реми од 1:1.

Беласица во сабота во Дојран има „генералка“ со штипска Брегалница пред стартот на пролетниот дел од ПМФЛ. За Слога следен тест ќе биде против Кожуф на Градскиот стадион во Гевгелија.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!