ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

Слога 1934 Виница закажа контролка со Беласица

Второлигашите Слога 1934 од Виница и Беласица ќе одиграат контролен натпревар во рамки на зимските подготовки за продолжението од Втората лига – Исток.

>>> ПРОМО ЦЕНА 900 ДЕНАРИ НОЌЕВАЊЕ ЗА ТРОЈЦА ВО ОХРИД, РЕЗЕРВИРАЈТЕ НА КОТВА.МК <<<

За второлигашот од Виница ова ќе биде првиот контролен натпревар, додека за Беласица ќе биде трет, откако на првиот загуби со убедливи 4:0 од прволигашот Академија Пандев, а во вториот славеше со 4:1 против екипата на J Star Malick од Нигерија.

Натпреварот ќе биде одигран в среда со почеток од 12:30 часот во Струмица.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!