ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

Слога 1934 Виница остана без тренер, Никола Кузманов си замина: Горд сум на постигнатиот резултат

Второлигашот Слога 1934 од Виница остана без тренер, откако Никола Кузманов си замина од клубот. Клубот и искусниот тренер не се договорија за соработка за следната сезона.

Кузманов за Спортска Мрежа вели дека си заминува од клубот, горд на постигнатиот резултат.

„Не успеавме да се договориме за продолжување на соработката за следната сезона. Заминувам од клубот, горд на постигнатиот резултат во претходната сезона. На Слога и посакувам успех во иднина“, ни изјави Кузманов.

Вила покрај Беровското езеро со џакузи и голем базен

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!