ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Славчо Георгиевски останува тренер на Скопје, целта е опстанок во ПМФЛ

Тренерот Славчо Георгиевски – Тупан си поднесе оставка од тренер на прволигашот Скопје, по поразот од Македонија ЃП, но управата не ја прифати оставката на тренерот и тој останува на тренерското столче.

Одлуката на раководството е Георгиевски да го води клубот во тешката битка за опстанок во Првата македонска фудбалска лига.

Скопје е на последното место од табелата со 5 освоени бодови и го чека тешка борба за опстанок.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!