ФудбалФудбал - Четврта Лига

Слатино и Света Троица 2021 со високи победи, Крушум го доби дуелот со Лескоец

Вчера беа одиграни три од четири натпревари од 3. коло од Општинската фудбалска лига во Охрид.

Најубедлива победа запиша екипата на Слатино која на теренот во Косел со 0:4 го доби Вулкан.

Висока победа од 4:0 запиша и Света Троица 2021, која на домашен терен славеше над Свети Петар.

Дуелот меѓу Лоескоец и Крушум заврши со триумф од 2:5 за гостинската екипа.

Натпреварот меѓу Свети Троица Црногорци и Лешани е одложен и ќе биде одигран во нов дополнителен термин.

Во следнот около Слатино на домашен терен ќе игра против Куршум, Свети Петар ќе биде домаќин на Лескоец, Лешани ќе се соочи проти Света Троица 2021 на домашен терен, Рудар во Куратица ќе игра со Свети Троица Црногорци, додека пак екипата на Вулкан ќе биде слободна.

  • ЦЕЛА ТАБЕЛА ОД ОФЛ – ОХРИД:

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!