ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Скопското дерби за Пилешков, Младеновски на центарот во Кавадарци

Утре се игра вонредното 3. коло од Првата македонска фудбалска лига, прво вонредно коло во новата сезона. Судиите за утрешните шест прволигашки натпревари се делегирани.

Тиквеш – Академија Пандев, Марјан Младеновски (Скопје)
Работнички – Струга Трим Лум, Игор Стојчевски (Скопје)
Ренова – Борец, Дејан Младеновски (Скопје)
Брегалница – Шкендија, Јован Качевски (Струга)
Македонија ЃП – Скопје, Димитар Пилешков (Штип)
Пелистер – Шкендија, Крумислав Ѓоргиев (Штип)

Сите натпревари стартуваат во 17:00 часот.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!