ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Скопското дерби за Бартон, Качевски на центарот во Кратово

Во сабота се игра 31. коло од Првата македонска фудбалска лига која се ближи кон крајот. До крајот на сезоната остануваат уште три кола кои ќе донесат голема возбуда и незвесноста за третото место кое обезбедува излез во Европа, како и опстанокот кој ќе биде неизвесен до последната минута од првенството.

  • Јосип Бартон, Вардар – Работнички
  • Јован Качевски, Силекс – Борец
  • Александар Ставрев, Пелистер – Академија Пандев
  • Крумислав Ѓоргиев, Шкупи – Македонија Ѓорче Петров
  • Марјан Стојановски, Ренова – Беласица
  • Стојанче Трпчевски, Шкендија – Струга Трим Лум

Сите натпревари ќе започнат во 13:00 часот.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!