ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Скопје подобар од Академија Пандев на контролен натпревар

Повратникот во Првата лига, екипата на Скопје вчера на контролен натпревар со 2:0 ја совлада Академија Пандев во Автокоманда.

Стрелци на погодоците за Скопје беа Христијан Кировски кој погоди во првиот дел и Иван Настевски кој ги постави конечните 2:0 во вториот дел од натпреварот.

Двајцата тренери играа комбинирано, односно им дадоа шанса на повеќе фудбалери.

Поврзани Наслови

Следен Наслов:
Close
Back to top button
error: Текстот е заштитен !!