РакометРакомет - Прва лига

Скопје отвара со Јехона, Драчево против Вардар Неготино

Денес беа одредени натпревари за плеј-офот од Првата ракометна лига. Во првото коло ќе се соочат Шампион и Металург-РА, Јехона на домашен терен го чека амбициозниот Скопје 2020, Драчево против Вардар Неготино и Аеродром против МРК Куманово.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!