ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

Сите фудбалери и стручен штаб на Кораб вакцинирани против Ковид-19

Во текот на вчерашниот ден сите фудбалери и стручниот штаб на второлигашот Кораб од Дебар се вакцинираа против Ковид-19 со што клубот уште еднаш покажа висока свест за сопственото и јавнота здравје.

Со ова, Кораб ги поттикнува и останатите клубови за ваков чекор со цел поуспешна борба против Корона вирусот.

Инаку, како што објави Спортска Мрежа, на 1 август Кораб слави 100 години јубилеј од основањето.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!