ФудбалФудбал - Останато

Симов: Сите сме максимално мотивирани и фокусирани да го освоиме трофејот!

Силекс по долги години ќе игра Куп-финале, а за противник утре ја имаат екипата на Академија Пандев. Тренерот на Силекс, Горан Симов очекува по долги години трофејот од Купот да се слави во Кратово.

„Сите сме максимално мотивирани и фокусирани да го осовиме трофејот. По 25 години Силекс повторно е во финале“, вели Симов.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!