ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Силекс загуби на првата контролка од Нови Пазар

Кратовски Силекс загуби на денешниот контролен натпревар во Анталија со минимални 1:0 од српски Нови Пазар.

Голот падна во 77. минута од натпреварот кога Јово Којиќ успешно ја погоди протовничната мрежа.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!