Европски ФудбалФудбал

Силекс во самиот финиш прими гол и ги заврши настапите во Конференциската лига

Силекс е вториот македонски тим кој ги заврши настапите во Конференциската лига, откако Струга Трим Лум со убедлива победа се прости од европските настапи, Силекс со гол во 95. минута ги заврши исто така европски настапи.

Стрелец на единствениот гол за екипата на Петрокуб беше Платица кој со глава ја смести топката во празната мрежа на Силекс.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!