ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

Силекс убедлив на првиот контролен тест против Саса

Второлигашот Силекс со убедлив триумф ги започна контролни натпревари во рамки на зимските подготовки, откако денес со 3:1 ја совладаа Македонска Каменица.

>>> ПРОМО ЦЕНА 900 ДЕНАРИ НОЌЕВАЊЕ ЗА ТРОЈЦА ВО ОХРИД, РЕЗЕРВИРАЈТЕ НА КОТВА.МК <<<

ФОТО: Спортска Мрежа

Алексовски беше стрелец на единствениот гол за Саса, а за кратовскиот тим стрелаа Мичковски, Цветаноски и Спиркоски.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!