ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

Силекс се засили со десниот бек Бојан Рајков

Екипата на Силекс максимално се подготвува за Втора лига – Запад во новата сезона. Ново засилување за клубот од Кратово е 22-годишниот десен бек Бојан Рајков кој доаѓа од редовите на Кит Го од Пехчево.

Рајков претходно настапуваше за Брегалница од Штип.

Силекс претходно се засили со Лазар Пеев, Стојан Стојчевски, Дарко Алексовски, Мартин Димовски, а како и со голманот Даниел Божиновски. Нов тренер на екипата е Горазд Михајлов.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!