Европски ФудбалФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

Силекс одигра нерешено со Петрокуб

Силекс во првото квалификациско коло од Конференциската лига на УЕФА одигра 1:1 со Петрокуб во рамки на првиот натпревар.

Кратовчани први го отворија резултатот уште во 5. минута од средбата со гол на Кристијан Додевски. Пред крајот на првиот дел Серџу Платица успеа да ја погоди мрежата на Божиновски.

Во вториот дел од натпреварот шанси за погодок имаше и на двете страни, но мрежите мируваа.

На 15 јули ќе биде одигран реваншот во Молдавија.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!