Куп на МакедонијаФудбал

Силекс и Македонија ЃП во финалето на фудбалскиот Куп на Македонија

Второлигашот Силекс од Кратово и прволигашот Македонија Ѓорче Петров ќе играат во големото финале од фудбалскиот Куп на Македонија закажно за 20. мај на Националната арена „Тодор Проески“ во Скопје.

Revolution Development е софтверска компанија посветена на развој на врвни решенија за бизниси

Двете екипи денес ги совладаа своите противници и преку финалет ќе се обидат да обезбедат место во фудбалска Европа.

Силекс ќе го брани пехарот во финалето откако го елиминира Пелистер совладувајќи го со минимални 0:1 на „Петар Милошевски“ во Битола, а херој беше Антонио Каланоски кој го постигна победничкиот гол во 36. минута од мечот.

ЗА СИТЕ ГОЛМАНИ НА ВОЗРАСТ ОД 7 ДО 19 ГОДИНИ – ПРИЈАВИ СЕ НА НАЈГОЛЕМИОТ ГОЛМАНСКИ КАМП НА БАЛКАНОТ – „РБ Охрид 2022“

Македонија ЃП преку пенали ја елиминираше Струга Трим Лум покрај езерот осо 2:4, откако конечниот резултат беше 0:0.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!