ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Штипските „сини“ отпатуваа за Анталија

Македонскиот прволигаш Брегалница од Штип вечерва отпатува за Анталија каде до 30. јануари ќе биде одработена главната фаза од подготовките за пролетниот дел од Првата македонска фудбалска лига.

>>> ПЛАТФОРМА ЗА ТУРИЗАМ КОТВА.МК – РЕЗЕРВИРАЈТЕ СМЕСТУВАЊЕ ВО МАКЕДОНИЈА <<<

На турско тло штипскиот прволигаш ќе одигра пет пријателски натпревари. Есенската полусезона Брегалница под водство на Марјан Секуловски ја заврши на високото четврто место со 29 бодови, а пролетните предизвици ќе ги започне под водство на новиот тренер Илчо Ѓорѓиоски.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!