Европски ФудбалФудбал

Шпански медиуми: Ливерпул започна преговори со Мбапе

Англискиот клуб Ливерпул сака да го донесе во своите редови Килијан Мбапе.

Мадридска „Марка“ пишува за тоа како Ливерпул ги контактирал ПСЖ и Мбапе за трансфер во нивните редови.

„Марка“ наведува дека Ливерпул штотуку воспоставил контакт, но и дека сите процеси потребни за финансирање на таквата работа се иницирани на „Енфилд“.

Доколку овој трансфер би се реализирал, тоа би бил најголемиот трансфер во историјата на Ливерпул, бидејќи сигурно би бил околу 200 милиони евра.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!