ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Шкупи убдливо ја доби Струга Трим Лум покрај езерото

Лидерот Шкупи забележа нов убедлив триумф откако со 1:3 беше подобар од Струга Трум Лум во дуелот одигран покрај езерото во воведниот меч од 24. коло на Првата фудбалска лига.

НАЈДОБРИОТ ИЗБОР ЗА ПРОЗОРЦИ И ВРАТИ ОД ПВЦ ВО „OPEN STIL“ ВО ГОСТИВАР 070/814-428

Немања Босанчиќ во 45. минута погоди за водство на стружани од 1:0, но радоста траеше само две минути, откако Сандеј Дамиларе Адетуњи стрелаше за 1:1 со што стана најдобар стрелец во ПМФЛ.

Во вториот дел Марјан Радески во 71. минута успеа да донесе водство за гостите од Скопје од 1:2. Во финишот на мечот резервистот Омар Имери погоди за конечните 1:3.

ВАШАТА РЕКЛАМА НА СПОРТСКА МРЕЖА – КОНТАКТ: 074 / 241 – 247

Колото ќе биде комплетирано утре со останатите пет натпревари.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!