ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Шкупи со реми без голови против руска Уфа ги затвори подготовките во Анталија (ВИДЕО)

Македонскиот прволигаш Шкупи денес одигра реми без голови со рускиот прволигаш Уфа. За клубот од Чаир ова беше последен контролен натпревар на турско тло.

Чаирчани се единствените непоразени во Турција, откако ремизираа на сите контролни натпревари.

Екипата се враќа во Македонија, каде ќе продолжи да се подготвува пред стартот на пролетната полусезона која ја отвара во Велес против Борец.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!