ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Шкупи се засили со фудбалери од Алжир и Сенегал

Македонскиот вицешампион Шкупи денес промовираше две нови засилување за новата сезона од Првата македонска фудбалска лига.

Најново засилувања за екипата од Чаир се Валид Хамиди од Алжир и Мухамаду Суахибу Бери од Сенегал.

24-годишниот Хамиди игра по крилните позиции од нападот, а во Шкупи доаѓа од алжирската екипа Скикда, додека пак Бери игра на средината од теренот и доаѓа од редовите на сенегалски Демда Диоп.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!