ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Шкупи се засили со дефанзивниот играч за врска Бујар Шабани

Шкупи предводен до Гоце Седлоски продолжува со градењето и засилување на тимот за следната сезона.

Ново засилување во екипата од Чаир е дефанзивниот играч за врска Бујар Шабани кој во македонскиот вицешампион доаѓа од Дрита од Косово. Во својта кариера Шабани во косовскиот шампионат има настапувано за Феризај и Фероникели, додека пак во Албанија настапуваше за екипата на Скендербеу.

Шабани стави потпис на договор од една година и веднаш се приклучи на подготовките на новиот тим во Охрид.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!