ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Шкупи ремизираше со Ахмат Грозни во Анталија

Македонскиот прволигаш Шкупи ремизираше со рускиот премиерлигаш Ахмат Грозни играјќи 1:1 на подготовките во Анталија.

Шкупи прв дојде до водство со голот на Адеми во 39. минута од натпреварот, додека во вториот дел руската екипа израмни во 73. минута на конечните 1:1.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!