ОстанатоФудбалФутсал

Шкупи разигран го сочува врвот, шампионот Проект има негатива од три бода

И по 11. одиграни кола Шкупи е непоразен лидер во Првата футсал лига на Македонија со освоени 33 бодови, три повеќе од второпласираниот актуелен шампион Проект.

Битката за титулата во домашното првенство ќе се води токму меѓу овие две екипи.

На третата позиција на табелата останува Арбен Бајрами кој има 24 бодови, а пак Железарец е четврти со 18 бодови.

ЦЕЛА ТАБЕЛА ОД ПРВАТА ФУТСАЛ ЛИГА:

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!