Европски ФудбалФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГАФудбал - ПРВА ЛИГА

Шкупи против косовска, Силекс против молдавска, а Струга ТЛ против летонска екипа во Конференциската лига

Македонските претставници во квалификациите за Конференциската лига на УЕФА ги добија ривалите.

Шкупи ќе игра против косовски Лапи, првиот натпревар ќе го играат дома. Струга Тим Лум ќе игра против Лиепаја од Летонија. Освојувачот на Купот на Македонија, екипата на Силекс ќе игра против Петрокуб од Молданија.

Првите натпревари се играат на 8 јули, додека реваншите се закажани за 15 јули.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!