ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Шкупи пристигна во Истанбул, од каде ќе „летне“ за Анталија

Шкупи вечерва пристигна во Истанбул од каде ќе „летне“ за Анталија, каде ќе се подготвува за пролетните предизвици во Првата македонска фудбалска лига.

Шкупи ќе остане на подготовките во Анталија до чеврти февруари, а на турско тло ќе одигра и неколку контролни натпревари. Досега се договорени три контролки, против вториот тим на Зенит, Ахмат Грозни и Лвов.

Reklama

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!