ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Шкупи ја засили офанзивната линија со Мамадуба Бангура

Прволигашот Шкупи ја засили офанзивната линија со гвинејскиот напаѓач Мамадуба Бангура.

Новото засилување има 20 години и стави потпис на договор од три и пол годони. Гвинејскиот репрезентативец пристигна во Македонија и го имаше првиот тренинг со новата екипа и се запозна со соиграчите.

Шкупи и Шкендија се најсериозни кандидати за освојување на шампионската титула во домашното првенство.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!