ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Шкупи ја освои Струмица, Победа до голем триумф над Силекс во Кратово

Победа запиша убедлив триумф на гостувањето во Кратово, каде со 0:3 славеше над Силекс.

Стрелци за прилепчани беа Стомнароски, Петејчук и Паноски.

ФОТО: Спортска Мрежа

Дуелот на Автокоманда меѓу Скопје и Работнички заврши без победник и без погодоци (0:0).

Академија Пандев влезе во длабока резултатска криза, откако и денес загуби од шампионот Шкупи со минимално 0:1. Стелец на единствениот погодок беше Диане. Чаирчани беа без два играчи на теренот, откако во првиот дел беше исклучен Маргбелашвили, а во вториот дел Ацковски.

Брегалница го преживеа Тетово каде одигра 0:0 со Шкендија.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!