ОстанатоФудбалФутсал

Шкупи и Железарец го отвараат 12. коло, Енхалон ќе биде домаќин на шампионот Проект

Денес ќе биде отворено последното есенско коло од Првата футсал лига на Македонија. Лидерот Шкупи на домашен терен со почеток од 17:00 часот ќе ја пречека екипата на Железарец.

Во сабота Карадаку на домашен терен ќе се соочи со Јувентус Серава во термин од 13 часот, а пак во вечерен термин од 19 часот Арбен Бајрами го очекува дуел со Црна Река од кавадарци.

Со два натпревари во недела ќе биде затворено 12. коло. „Фенерџијата“ Велес дома ќе игра против Шкендија, а пак Енхалон во Струга ќе го пречека шампионот Проект.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!