ОстанатоФудбалФутсал

Шкупи го збриша Јувентус Серава, искусниот Левески пак ја искина мрежата, Зекири сам го победи Велес

Денес беше комплетирано 10. коло од Првата футсал лига на Македонија.

Лидерот на табелата Шкупи со убедливи 10:3 го збриша Јувентус Серава и продолжува да нижи победи. Искусниот Зоран Левески уште еднаш покажа зошто е мајстор на футсалот и со четири гола ја искина мрежата на противникот. Двојни стрелци за домашните беа и Бурак Мемедов, Еркан Сефери и Иван Сотировски. За гостите стрелаа Бесарт Љусјани, Омер Османи и капитенот Осман Мустафа.

Карадаку со 0:3 го доби Велес на гостински терен, а Јасир Зекири со хет-трик сам го победи противникот.

ЦЕЛА ТАБЕЛА ОД ПРВА ФУТСАЛ ЛИГА НА МАКЕДОНИЈА:

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!